Chcete-li zabránit tomu, aby Vám domácí práce zabraly celý Váš volný čas, stojí za to si uvědomit některé užitečné rady, které internetová komunita sdílí po celém internetu. Například se můžete naučit, jak opravit poškozené oční stíny, nebo jak dálkový ovladač může fungovat i jen s jednou baterií.

Dnes jsme proto pro Vás sestavili soubor osvědčených metod, které uživatelé internetu již sami ověřili.

1. Jak mít sněhově bílé oblečení?

Zkuste přidat několik tablet aspirinu do pračky při praní bílého prádla. Aspirin dokonce navrátí bělost starému zašlému oblečení. Také, pokud necháte oblečení nasát aspirin chvíli dříve, než ho dáte prát, výsledky Vás přímo ohromí.

2. Jak zabránit pokrčení oblečení?

Chcete-li zabránit tomu, aby se Vaše oblečení pokrčilo při cestování, při balení, zabalte je spolu s papírem.

3. Jak opravit zničené oční stíny?

Nespěchejte s nimi do odpadkového koše, pokud máte smůlu a zničíte si Vaše oblíbené oční stíny. Místo toho nalijte trochu alkoholu do obalu se rozpadlým očním stínem, vyhlaďte ho pomocí lžičky, nebo prstem, počkejte, dokud směs neztvrdne a používejte své nové a plně fungující oční stíny.

4. Jak odstranit oděrky z kožených bot?

Přidejte jednu lžíci octa do sklenice vody a utřete boty touto směsí. Tento trik Vám pomůže zbavit se oděrek na lícové kůži.

5. Jak rychle a rovnoměrně promíchat suroviny v mixéru?

Nejprve vložte kapalné přísady do mixéru, poté přidejte vše ostatní. Kapalina vytvoří trychtýř, vytáhne tuhé částice dolů a tím se všechny složky rovnoměrně promíchají.

6. Jak docílit toho, aby Vaše rostliny kvetly častěji?

Zalévejte Vaše rostliny vodou, jež Vám zbyde z vaření brambor nebo těstovin. Živiny, které tato voda obsahuje, pomohou rostlinám růst rychleji a kvést častěji.

7. Jak rychle najít požadovanou položku v krabici s tužkami?

Omotejte si tužky, které používáte nejčastěji gumičkou. To Vám pomůže je rychleji najít.

8. Jak zavěsit věci pomocí lepící pásky?

Přilepte pásku na položku, kterou chcete zavěsit, označte si na ní vzdálenost vrtů, odlepte pásku a připevněte ji na stěnu. Pomocí značek na pásce vyvrtejte potřebné dírky, pásku odlepte a věc zavěste.

9. Jak udržet čerstvé nakrájené avokádo?

Umístěte avokádo a kus cibule do stejné nádoby. Autor této metody tvrdí, že cibule nezkazí vůni ani chuť avokáda. Místo toho pomůže udržet avokádo čerstvé po delší dobu.

10. Jak se zbavit špatných zápachů v domácnosti?

Pravděpodobně jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak se zbavit silného zápachu smažených výrobků v kuchyni, jsou pečené koláčky. Navíc, pokud v procesu vaření použijete vanilku, cukr, skořici, nebo muškátový oříšek, tyto přísady vytvoří příjemné, sladké vůně, které překonají všechny ostatní zápachy.

11. Jak odstranit zápach z Vaší lednice?

Použité čajové sáčky umístěné ve Vaší ledničce mohou pomoci zbavit se všech nepříjemných zápachů.

12. Jak zprovoznit dálkový ovladač pouze s jednou baterií?

Dálkové ovládání má obvykle slot pro 2 baterie. Pokud však máte pouze jednu baterii, můžete použít následující trik, abyste i tak udrželi ovladač v chodu. Budete k tomu potřebovat jen sponku na papír, kterou rozbalte tak, že opustíte smyčku na jednom z konců a místo klipu namísto chybějícího akumulátoru umístěte svorku tak, aby mohla dokončit obvod. Nyní už nebudete muset běžet do obchodu hledat nové baterie uprostřed noci.

13. Jak oloupat pomeranč?

Pro tento trik budete potřebovat ostrý nůž a čajovou lžičku. Odřízněte kůru na horní a dolní straně  pomeranče, proveďte dlouhý řez spojující horní a dolní část nožem. Řez by neměl být hluboký – a nůž by se neměl dostat do dužiny. Položte lžíci pod kůrou a jemně začněte oddělovat kůru od dužiny. Po troše cvičení budete schopni rychle oloupat pomeranče a skončit s jedním velkým kusem kůry namísto nepořádku.

Který z těchto triků Vás přesvědčil nejvíce a začnete ho okamžitě používat? Informujte nás o tom v komentářích níže!