Velikonoce

Velikonoce nám jistě klepou na dveře a většinou maminky šílí nad tím, zda mají všechno nakoupeno, upečeno, vyzdobeno a připravené penízky pro koledníky. Ano, tohle jsou dnešní Velikonoce.  Mezi velikonoční tradice patři hlavně zdobení vajíček, výroba zajíčka, pečení beránka, pletení pomlázky, ale i příprava dobrého jídla a pití. Jen pozor na větší množství alkoholu!

Máte-li děti a nemáte vymalované vajíčka, zde je pár jednoduchých triků, jak co nejrychleji a krásně vyzdobit vajíčka. Rozhodně by vajíčka měla být vyfouknutá, nikoliv vařená. Už jsem se setkala s tím, že vajíčka, která byla namalována, se následně snědla. No popravdě moc tomu nevěřím, že barvy, které jsou na vajíčka, jsou 100% přírodní.

Vajíčko obalené stužkou

Tohle je nejrychlejší metoda, se kterou uspějete. Vždyť stužek je několik druhů, od barevných, proužkovaných, čistých, rovných, lemovaných a další. Stačí si jen vybrat a stužku omotat kolem vajíčka, udělat mašličku a vložit do košíčku. Čím více různorodých, tím krásnější velikonoční košík máte.

Vajíčko olepené barevnými pírky

Zde bych doporučovala bílá vajíčka, protože barevná pírka lépe vyniknou. Tyto pírka se dají koupit v obchodě s kreativitou, ale někdy i v květinářství, kdy je to důležitá součást dekorace. Chcete si udělat například slepičku? Vezměte si žlutá pírka a olepte polovinu vajíčka. Nahoře si dokreslete očička, červeným fixem, nebo barvou zobáček a máte hotovo.

vajíčko olepené folií

Vajíčka olepená barevnými foliemi

Neumíte malovat a nemáte dostatek času a citu pro vytvoření krásných, barevných, originálních vajíček? Co tak zkusit barevné folie, které jsou určeny výhradně právě na vajíčka. Zde bych opět doporučila bílá vajíčka, která stačí olepit folií a je to celé.

Kuřátková vajíčka

Uvedené návody bych zařadila do skupiny klasických postupů, které se používají nejčastěji. Ale co si tak udělat kuřátková vajíčka? V čem to spočívá? V jednoduchosti. Nejprve si obarvíte vajíčka jednou barvou. Následně do nich udělejte díru a vlepte kuřátka dovnitř. Kuřátka se dají koupit i v klasickém obchodě.