Přiznejme si to! Mravenci v našich domácnostech mohou být opravdu obtěžující. Není to pouze frustrace z toho, že nám po kuchyni nebo v obývacím pokoji pobíhají mravenci, ale jde i o to, že větší počet mravenců ve vaší domácnosti může způsobit mnoho škod například u potravin.

Jde to i přírodní cestou

Tento článek vám prozradí 10 silných prostředků pro zbavování mravenců z vašich domácností. Je opravdu nehygienické mít mravence uvnitř bytu.
Některé typy mravenců mohou dokonce kousat a při spánku to taktéž není nic příjemného. Další mínus je i fakt, že poškozují stavební materiál a kontaminují jídlo. Nosí bakterie, které mohou přenést do jídla nebo do těla při kousnutí.

Většinu věcí máte doma

Už máte mravenců plné zuby, ale nechcete je bezcitně zabíjet? Existují i jiné metody, jak mravence z vašeho domu opravdu vypudit. Nemusíte ani používat žádné z chemikálií. Sice to nemá tak rychlý účinek, ale za to stoprocentní. Zde jsou některé z nejlepších nápadů na domácí prostředky, které vás mravenců konečně zbaví.

Skořice

Skořice je účinný odpuzující prostředek na zbavení mravenců. Jeho aroma je silné a znemožňuje mravencům vniknout do vašeho domu. Stačí dát trochu skořice ke vchodu vašeho domu, nebo k místu, odkud mravenci vylízají a máte po problému.

Vinný ocet

Ocet, který mravencům páchne. Nemohou snést silný zápach a brání jim to tak prostupovat do vaší domácnosti. Připravte si rozrok v poměru 1:1 s vodou a jemně potřete místa, která jsou mravenci nejvíce napadena.

Křída

Křída obsahuje uhličitan vápenatý a ten pomáhá udržet mravence na odstupu. Nastříkejte nastrouhanou křídu s vodou na místa, která jsou vstupními body pro mravence, nebo jednoduše nakreslet před vchodem vašeho domu křídou čáru.

Citrón

Právě toto ovoce je jedno z nejlepších na odpuzení těchto živočichů z domova. Pokud chcete, aby například vaše kuchyň nebo i jiná místa ve vašem domě byla odolná proti mravencům, zkuste právě citrón. Stačí vymačkat půlku citrónu a potřít s ním místa, kde mravenci nejvíce jsou. Kyselá vlastnost tohoto ovoce mravencům vadí a rychle najdou cestu z vašeho domu pryč.

Okurky

Mravenci mají přirozenou averzi vůči okurkám, protože nemohou odolat své chuti. Hořké okurky fungují nejlépe, ale mohou být i normální. Stačí oloupat okurku a šlupky položit k místům, kde mravenci byli naposled spatřeni.

Pepř

Mravenci mají rádi cukr. Co je takovým opakem cukru? Pepř! Posypeme místa, kde mravenci vstupují do vašeho domu pepřem. Takto se jich zaručeně zbavíte.

Máta

Peprmint je přirozený odpuzovač hmyzu, který účinně chrání váš domov od mravence. Mravenci nenávidí jeho silný zápach, který omámí jejich nervovou soustavu a nemohou tak odhalit zdroje potravy. Připravte směs z 10 kapek silice z mátového oleje a šálku vody a natřete všude, kde se mravenci ukazují.