Známe to všichni – narozeniny, Vánoce nebo jiné významné oslavy si žádají pořízení dárku, který se ale ve většině případů sám nezabalí. A pokud nepatříte zrovna k těm, kteří se v balení vyžívají a mají hbité a kreativní prsty, pak to pro vás může být jistě dost nepříjemná činnost. Podle této japonské techniky ale zvládnete zabalit dárek do pár minut – a nemusíte být ani dvakrát zruční. Jak na to?

Zapomeňte na tradiční metody

Celý trik spočívá ve správném ohýbání papíru. Jen se zamyslete, jak dárky běžně balíte vy. Postavíte si je pěkně doprostřed balicího papíru a poté papír dokola ohýbáte, dokud nedostanete více méně úhledný balíček. Takto ale spotřebujete zbytečně moc papíru a výsledný efekt nebude nikdy tak uhlazený a dokonalý.

Tento japonský způsob ale využívá papír zcela jinak. Namísto ohýbání narovno praktikuje ohýbání přes roh. I když to zprvu může působit komplikovaně, výsledek je skutečně znatelně hezčí a upravenější. Navíc docílíte nejen toho, že balíčky budou vypadat skutečně uhlazeně, ale také budete mít hotovo doslova za pár minut.

Hbité prsty a správná technika

Nejsnadněji postup pochopíte, pokud se podíváte na video. Z něj je také na první pohled patrné, jak rychle je možné dárky balit, jakmile získáte potřebnou praxi a pochopíte, jak metoda funguje. Když si tento snadný trik osvojíte, nebude pro vás balení už nikdy představovat problém. Vždy si vystačíte s malým čtvercem papíru, pár kousky izolepy a hbitými prsty. Klíčové jsou především první dva kroky. Začít od rohu, přehnout papír jednou a pečlivě jej upevnit izolepou a poté složit přebývající papír přes druhý rok a balíček obrátit vzhůru nohama. Posledním krokem už pak jen zakryjete poslední roh a máte hotovo. Pak přidáte třeba ozdobnou mašli a máte skvostný dárek, který je skoro škoda otevírat. A obdarovaný bude jistě ohromený.