Tento recept je na léto jako dělaný – perfektní lehké hranolky nebo křupavé bramborové lupínky (podle toho, jaké hrubé chcete brambory mít). Celý trik spočívá v přípravě, pokud to dodržíte, máte jistotu, že máte super zdravé a super chutné hranolky.

potřebujeme:

  • 1 lžičku olivového oleje
  • 500 g žlutých brambor
  • sůl

postup:

Brambory očistíme, nebo necháme i se slupkou – je to na vás. Doporučuji nakrájet na tenká kolečka, tehdy jsou brambory nejlépe. Můžete však nakrájet i na klasické hranolky, ale ne příliš hrubé. Brambory ponoříme na 10 minut do ledové vody, pak scedíme a dáme do studené vody s trochou soli, přendáme na plamen.

Když voda sevře, sejmeme z plamene, scedíme a necháme vychladnout . Brambory přendáme do větší misky, přidáme 1 lžičku oleje a rukama důkladně promícháme – to je velmi důležitá část, když dobře promícháte sami uvidíte, že na půl kila brambor opravdu stačí lžička oleje.

Troubu predherejeme na 220-250 stupňů . Brambory rozložíme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme asi 30 minut, během pečení párkrát otočíme. Přendáme do misky a osolíme.

Pokud máte brambory tlustší, pečeme déle.

Přejeme vám dobrou chuť. 🙂

zdroj:pianetadonna