Vodní meloun je během horkých letních měsíců součástí jídelníčku snad každého z nás. Kdo by neměl rád řádně vychlazený a šťavnatý kousek, zatímco relaxuje na zahradě, u bazénu či sedí večer s přáteli venku. Meloun se dá jíst jen tak, v ovocném salátu, s jogurtem nebo si z něj můžete připravit alkoholický či nealkoholický nápoj. Dá se připravit na tisíc způsobů. Jediné, co vás na něm může trochu odradit, je krájení. Pro nezkušené ruce to může být pořádná fuška. Naučte se, jak na to.

Jak nakrájet meloun snadno a rychle (a bez nepořádku)

Meloun není kalorický, rychle vás zasytí a zároveň dehydratuje. Čím větší, tím lepší. Nenechte se zastrašit větším kouskem! V dnešním článku jsme pro vás připravili návod na to, jak si poradit s tímto kulatým ovocem a příliš se u toho nezapotit. Meloun nám totiž občas umí dát pěkně zabrat. Zároveň ho chceme nakrájet tak, aby kousky pěkně vypadaly. My vám prozradíme postup, díky kterému to zvládnete raz dva. Připravte si

  • meloun
  • ostrý nůž
  • prkénko

Dva způsoby, jak lze krájet

Nůž byste měli před každým použitím nabrousit. Pokud bude opravdu ostrý, ušetří vám totiž spoustu práce. Pozor na prsty! A jde se na to. Vezměte meloun a očistěte ho od případných nečistot. Přepulte ho na dvě půlky. Nyní máte dvě stejně velké půlky. Vezměte první a položte ji na prkénko. Nyní začněte krájet meloun na tři centimetry tlusté kousky po svislé čáře. Otočte s prkénkem a udělejte to samé i z druhé strany. Vznikly vám podlouhlé kvádry, které můžete vytahovat a okusovat dle libosti.

Druhý způsob je stejně snadný a rychlý jako ten první. Rozdělte meloun na tři přibližně stejně velké části tak, že odkrojíte vršek, prostředek a spodek. Vezměte první část a rozkrojte ji na půl. Nyní rozkrájejte podélně na další zhruba tři centimetry tlusté půlměsíce. Ty pak nakrájejte na menší kostičky.