Četla jsem na vaší stránce tipy, jak bojovat proti mravencům práškem do pečiva, octem nebo křídou. Ano, všechny tyto věci fungují, ale bohužel jen na krátkou dobu. Když pomine účinek, mravenci se objeví znovu. Jediný způsob, jak se těchto potvůrek zbavit natrvalo, že odstranit královnu – tehdy mraveniště zanikne a mravenci, které k vám chodili se již neobjeví.

Proti mravencům

My jsme problém s mravenci řešily rok co rok – mravenci se začaly objevovat brzy na jaře a skoro až do zimy jsme je měli v komoře, na kuchyňské lince a občas se zatoulaly i do stolku.

Teď už vím, že vždy, když je uvidím v bytě poprvé, nakrmím jejich touto sladkou dobrotu a máme klid na celou sezónu – toto způsobí že se zbavíte celého mraveniště.

Vše, co je třeba udělat je koupit si v zahrádkářství Borax v prášku

Zbytek využijete jako hnojivo do zahrady – my používáme jako výživu pro stromy. Doma stačí tento prášek smícháte s cukrem a část s džemem – málokdo ví, že zatímco některé mravenci upřednostňují sladké, jiné mastné.

Máte tedy jistotu, že se to dostane ke všem. Tyto pasty dejte na místa, kde jste je viděli. Tyto látky je přitáhnou a mravenci se dosyta nepapkajú a buďte si jisti, že zanesou i do mraveniště pro královnu.

Stačil vždy 1 maximálně dva dny a mravenci byli pryč a to natrvalo. 

Takto si mravenci pochutnávají na boraxu a roztaveném másle.