Používáte osvěžovače vzduchu? Nebo je nekupujete, protože jsou příliš drahé a nic nevydrží? Tak čtěte dál. Dnes jsme pro vás totiž připravili návod na domácí směs, která váš domov provoní tak, že vám každý bude závidět. Naučte se s námi, jak na to v několika jednoduchých krocích.

Jak a čím provonět váš domov
Nábytek, záclony, dokonce i koberce časem nepříjemně „načichnou“. Především pokud doma kouříte. Nepříjemného zápachu se poté těžko zbavuje. Ani větrání vám moc nepomáhá a osvěžovače vzduchu jsou příliš slabé.  Navíc se čím dál víc říká, že klasické osvěžovače nejsou dobré pro naše zdraví. Proto pro vás máme návod na domácí osvěžovač, který

  • krásně voní
  • dlouho vydrží
  • je zdravý nezávadný

Osvěžovače seženete v každém obchodě a mohou pomoci při potlačování nepříjemného zápachu. Jejich vůně jsou všelijaké a můžeme si vybrat, která se nám líbí nejvíce. Od květinových po lesní až k exotickým. Věděli jste ale, že jsou zdraví škodlivé? Ačkoliv eliminují zápach, zvyšují množství chemikálií a znečistění uvnitř vašeho domu. Navíc pokud je vdechujete po delší dobu, mohou vyvolat alergickou reakci, a dokonce i astma.

Zapomeňte na klasické osvěžovače vzduchu
To z toho důvodu, že jsou plné nezdravých chemikálií. Nejhorší z nich jsou formaldehydy, které nejen že poškozují ozonovou díru, ale způsobují rakovinu. Britští lékaři zveřejnili výzkum, který toto přesně před tímto varuje. Ve výsledcích se také uvádí, že osvěžovače jsou škodlivé pro těhotné ženy. Ohrožují totiž plod. Dítě se tak může narodit s plicní infekcí či chronickou poruchou.

Proto je pro vás nejlepší vyrobit si domácí a nezávadný osvěžovač. Jak na to? Budete potřebovat dvě sklenice vody, 4 lžičky jedlé sody, špetku vonného oleje (vyberte takový, který máte rádi), prázdnou lahev od plnícího rozprašovače nebo jiného spreje.

Jak si připravit domácí osvěžovač
Smíchejte vodu, jedlou sodu a pár kapek vonného oleje v misce a nechte odstát alespoň půl hodiny. Poté nalejte směs do plnící lahve se sprejem či rozprašovačem. Můžete použít například lahev od čistícího prostředku na okna či proti prachu, zkrátka cokoliv, co se dá opětovně naplnit a použít. A je hotovo. Domácí rozprašovač můžete použít kdekoliv a na jakýkoliv povrch.

Přírodní složky tohoto produktu jsou nejen zdraví neškodné, ale zároveň efektivní zbraní v boji proti nepříjemným zápachům. A pokud správně zvolíte vůni, můžete docílit efektů navíc. Vůně levandule uklidňuje a pomáhá při problémech se spánkem. Citrusové vůně vás naopak povzbudí a dodají energii.

Při výběru si dejte pozor, některé oleje mohou dráždit těhotné ženy, děti či domácí mazlíčky. Vonný olej můžete zcela vynechat. Tak budete mít jistotu, že nic nezkazíte. Ujišťujeme vás, že jedlá soda s vodou vystačí.