Zdali chcete, abyste měli vlastní růži, avšak nechcete procházet zdlouhavým procesem pěstování celé květiny, měli byste vyzkoušet tento způsob. Můžete si nechat rostlinu vyrůst z pouhé jedné květiny a zde naleznete způsoby jak na to.

Dvě metody

Pokud již nechcete, aby vaše růže ztratila svou krásu a začala uvadat po prvních pár dnech, můžete využít této metody a nechat si tak na své zahrádce vykvést bujné růže z pouhého jednoho stonku této květiny. K dosáhnutí takového výsledku vás dovedou tyto dvě metody.

  • Kvasnicový roztok
  • Aloe vera

Ještě předtím, než se pustíte do jedné z těchto metod, je důležité na tento proces růži řádně připravit. Pomocí ostrého nože odřízněte horní část růže s květem. Měl by vám zůstat stonek dlouhý přibližně pětadvacet centimetrů. Následně naneste vosk a stonek růže očistěte od jakýchkoliv listů.

Kvasnicový roztok

Sto miligramů kvasinek rozpusťte v deseti litrech vody. Růži částečně ponořte do tohoto roztoku a nechte čtyřiadvacet hodit působit. Po uplynutí této doby růži omyjte vlažnou vodou. Do vázy nalijte vodu tak, aby byla přibližně do poloviny a následně vložte růži. Růži by měly začít rašit kořeny. Vodu dolívejte, dokud se tomu tak nestane.

Aloe vera

Druhým způsobem je možnost využít Aloe vera. V tomto případě vložíme stonek růže do vázy a přidáme deset kapek čerstvé Aloe vera, která podporuje zakořenění květiny. Hlídejte hladinu vody, aby byla vždy do poloviny stonku květiny. Zhruba po deseti dnech přidejte poloviční dávku Aloe vera. V blízké době by se měly objevit první kořínky. Až se začnou objevovat, můžete stonek přesadit do květináče. Je však důležité, se mu důkladně věnovat. Jakmile se začnou objevovat první listy, je rostlina zralá na přesazení do venkovní krajiny. Pak už stačí jen vyčkávat a pravidelně zalévat. Vaše trpělivost přinese své růže.