Fotografie: Freepik

24.1.2021 Milan Juha

Umývat a čistit koupelnu, konkrétně sprchový kout, je noční můrou každé ženy. Vydrhnout koupelnu tak, aby byla čistá, bez nánosů prachu, usazenin a vodního kamene je zapeklitý úkol. Kupujeme nejrůznější čistící prostředky, zkoušíme ty levnější i ty dražší. Do koupelny se nevejdou a neustále řešíme kam s tím. A ještě ke všemu tyto čistící prostředky nečistí tak dokonale, jak bychom si představovali a jak potřeba.

Zbavit poličky prachu je ten snazší úkol. Ale, když přijde čas na vanu či sprchový kout, každá žena by v tu chvíli raději žádnou koupelnu neměla. Zpravidla se musí dlouho drhnou všemi možnými přípravky a výsledek není ani zdaleka takový, jaký by podle nás měl být. Ale co kdyby se našel způsob, kterým tem sprchový kout a klidně i vanu, vyčistíte úplně dokonale? To by se pak koupelna umývala snadno. A co teprve, když Vím k tomu postačí pouze tyto 2 věci:

  • tableta do myčky
  • guma na skvrny

A jak že zní to zaříkávadlo?

Nebojte se, žádné čáry a kouzla v tom opravdu nejsou, lexikon kouzel opravdu shánět nemusíte. Je to snadné a úplně prosté. Tento působ můžete použít na vanu, kabinový sprchový kout i na ten sprchový kout se závěsy včetně závěsů. Nemusíte hned kupovat nové závěsy, prostě je vyčistěte a bude vystaráno.

Fotografie: Pixabay

První, co musíte udělat, je vzít gumu na skvrny, rozbalit tabletu do myčky a obkreslit ji na tu gumu. Některé z Vás jistě napadne, že dalším bodem onoho kouzla je v gumě vydlabat díru. Ta by měla být tak akorát.

To znamená, že se do ní musí vejít tableta do myčky, ale zase nesmí být příliš hluboká, abyste v ní tabletu úplně neutopili. Dříve, než tabletu do myčky umístíte do gumy, nezapomeňte gumu namočit. Na sucho byste opravdu neuspěli.

Těžší část úkolu už máte za sebou. Teď už stačí jen umýt závěs, sprchový kout i vanu a opláchnout čistou vodou. Čistit budete stejně, jako kdybyste v ruce měli mokrý hadr s čistícím prostředkem. Jenže až spláchnete sprchou tabletu do myčky, bude se vaše koupelna perfektně blýskat.

Malé doporučení na závěr

Až do gumy vydlabete díru na tabletu do myčky, vezměte si raději úklidové rukavice. Až tableta do myčky přijde do kontaktu s vodou, začne se rozpouštět a v této fázi je na lidskou pokožku agresivní, tak ať Vás pak pro změnu netrápí kožní problémy a ekzémy. Opravdu není nutné, abyste se jednoho problému zbavili a do druhého vstoupili.