Čistič koupelen nemusí být jenom ten z obchodu, který je plný chemie. Použít se dá i to, co si vyrobíte doma. A má to své výhody. Jak proto, že vás takový čistič může vyjít na pár korun, tak i proto, že ho vyrobíte velmi snadno. A až ho vyzkoušíte, oceníte ještě jednu zajímavou výhodu, kterou je to, že vás pozitivně překvapí jeho funkčnost.

Co budete potřebovat?

Vyrobit si domácí, účinný a jednoduchý čistič koupelen je překvapivě jednoduché. Potřebovat k tomu budete jenom pár věcí, které dokonce máte i doma. Co to bude?

  • 1 sklenice přípravku na nádobí
  • 1 sklenice teplého octa

A to je vše. Nic více už hledat nemusíte. Maximálně pár kapek esenciálního oleje, pokud chcete, aby vám váš čistič koupelen voněl. Tato složka však už nutná není.

Příprava je snadná. A použití také

Jak si tento domácí čistič koupelen připravit. Je to velmi jednoduché, jelikož vám postačí, když obě ingredience pouze smícháte dohromady. A je to. Potom je nalijte do rozstřikovače a poté ho aplikujte na jednotlivá místa ve vaší koupelně.

Zde ho vždy nechte pár minut, v případě velkého znečištění i pár desítek minut působit a potom použijte hadřík, kartáč, nebo houbičku na čištění. Pokud ještě nějaká špína zůstala, opakujte postup. Na běžné znečištění by však měla plně dostačovat jedna klasická a dostatečný aplikace.

Na jaké povrchy se hodí?

A na jaké povrchy je tento čistit koupelen jako stvořený? Jsou to jak obklady na vašich stěnách, tak se jedná také o dlažbu na podlaze. Pomocí něho můžete efektivně vyčistit jak samotné keramické plochy, tak i spáry. A díky octu také dokonale hygienicky. Díky tomuto použití však nemusíte zůstávat jenom v koupelnách. Čistič se dá využít také na dlažbu v jiných místnostech, jako může být třeba vaše kuchyně, nebo to může být také vaše chodba. Po aplikaci bude tato vaše podlaha opět jako nová, jako v době, kdy jste ji koupili a pokládali.