Lopatkovec nebo- li lilie míru a zdraví.  Tato květina umí přežít i v těžkých podmínkách a zvládne i nějakou dobu vydržet bez zalévání. Za minimální péči vám toho dá hodně – funguje jako domácí kyslíková bomba, která umí vyčistit vzduch v celém domě.

Vytáhne škodlivé látky z vašeho domu

Nejlepší vlastnosti má tato rostlina hlavně ve starých budovách zejména tam, kde se při stavbě používali škodlivé chemikalie( lepidla nebo vybavení), ze kterého se uvolňují do vzduchu toxíny, které denně dýcháme. Teto technika se také označuje jako “nemocné budovy”. Dokonce i prováděné studie potvrdily, že v mnoha budovách hlavně z období komunismu, je v těchto budovách velký výskyt benzenu, formaldehydu. trichlorethylenu, toluenu a xylenu.  Právě tato květina dokáže jednoduše vytáhnout tyto toxiny z vašeho domu. Jednoduše řečeno tato rostlina vám pročistí vzduch! Nezapomeňte jí pravidelně odstraňovat prach z listů, jeho čistící schopnosti budou ještě silnější.

Pomáhá proti plísni

Všichni určitě víme, že nadměrná vlhkost domě je původcem všech možných plísní . Výskyt plísně, nezdravého vzduchu a věčně orosená okna a na ních plíseň.

To není zrovna to co potřebujete pro zdravé prostředí doma. V tomto vám lopatkovec skvěle pomůže, dokáže totiž odstranit velkou vlhkost, stačí abyste ho měli doma. Toto je nejednodušší řešení jak bojovat proti plísni a oroseným oknám u vás doma bez kupování předražených prostředků v obchodech.

Jak pěstovat lopatkovec ?

Jak jsme psali už nazačátku, lopatkovec je velmi jednoduchý na pěstování.  Je to velmi jednoduchá květina i pro pěstitele amatéry.