Jistě jste se již někdy setkali se situací, že jste potkali, ale častěji potkaly nějakou kamarádku, který výrazně zhubla přes stehna. A přitom jste s naprostou jistotou věděly, že nechodí do posilovny. Tak co tedy stojí za tím úspěchem? Tady máte výsledek. Metoda cvičení 3-4-5.

Jak zhubnout ve stehnech

Metodu 3-4-5, která přináší viditelné výsledky, vyvinul americký trenér Tracy Anderson. Provádět sadu cvičení je jednodušší než kdy předtím, cvičit můžete před spaním, aniž byste vstávali z postele. Úspěch závisí na pravidelných trénincích!

Účinek se dostaví téměř hned.

Po asi 3 týdnech se svaly zpevní a nohy na pohled zeštíhlí! Tyto pětiminutové tréninky kvalitně procvičí zadní, přední a vnitřní část stehen.

Cvičení provádějte na rovném povrchu. Vytvořte si návyk dělat je před spaním, můžete dokonce v pyžamu.

Zaujměte výchozí pozici: ležte na zádech a ruce položte podél těla, nohy zvedněte vzhůru, špičky propnuté.

Cvik 1

Ohněte obě nohy v kolenou a pak vraťte do výchozí polohy. Musíte vytvořit napětí v přední části stehen. Pokud je to těžké, držte tělo rukama. Opakujte 10krát.

Pokud budete vše dělat správně, pocítíte v nohách teplo a lehké brnění.

Cvik 2

Výchozí poloha je podobná předchozí. Nyní ale nohy ohýbáme střídavě. Zkuste co nejvíce přitáhnout paty k hýždím. Opakujte 10krát pro každou nohu.

Cvik 3

Chcete-li, aby nohy a břicho pracovaly současně, musíte provést následující kroky. Ležte na zádech, nohy zvednuté a kývejte jimi, hýždě zvedněte z podložky a napínejte horní část nohou. Toto je poměrně složité cvičení, začíná se 10 opakováními a postupně se zvyšuje na 20.

Cvik 4

Lehněte si na záda, zvedněte nohy a zkřižte je. Měly by se držet navzájem malým tlakem. Odtahujte kolena od sebe, snažte se udělat plie (pozice s napůl pokrčenými koleny) a vraťte se do výchozí pozice. Proveďte 10 cvičení a vyměňte nohu, která je nahoře. Opakujte ještě desetkrát.

Zdravý životní styl je velmi důležitý. Ale ne každý má čas a peníze na posilovnu s osobním trenérem. Zhubnout v oblasti nohou a boků v domácím prostředí je více než jen možné, hlavní věcí je nebýt líná a neustále se tomu věnovat.

Nezapomeňte na správnou výživu, protože žádné cvičení nepomůže, když budete večer jíst rohlíky a koláče.