Mšice jako škůdce je jeden z nejčastějších níčitelů rostlin a je to miniaturní hmyz, který se živí mízou z listů a květů. To způsobuje to, že rostliny hnijou a mohou zcela uhynout. Kromě toho existuje spoustu druhů mšic.

Přestože ve specializovamých obchodech můžete najít spoustu prodktů na jejich uplné vyhubení. Představujeme nejlepší domácí prostředky proti všem škůdcům, které jsou velmi učnné.

Jak se zbavit škůdců česnekem

Česneke jedním z neujčinnějších přírodních insekticidů pro rostliny a má silné protiplísnňové  vlastnosti. Česnek pomáhá proti všem ostatním škůdcům

přísady

  • 1 litr vody
  • 4 stroužky česneku

Příprava a aplikace

  1. Nakrájíme 4 stroužky česneku na menší kousky
  2. Nalijeme 1 litr vody do hrnce a přidáme stroužky česneku.
  3. Nádobu zakryjeme bavlněným hadrem a necháme odpočinout minimálně 24 hodin.
  4. Po tom co necháme směs necháme odpočinout, odkryjeme hrnec a dáme ho na sporák , necháme na nízké teplotě vařit minimálně 20 minut.
  5. Potom sejmeme hrnec ze sporáku, necháme ji vychladnout a scedíme, aby zůstala pouze kapalina.
  6. Výslednou směs přelejeme do velké nádoby s rozprašovačem.
  7. Když už není roztok horký, můžeme použít česnekovou směs k odstranění mšic z vašich rostlin.

Jak odstranit mšice octem

Vzhledem k tomu jak ocet vůni, je ocet nejlepší domácí lék proti škůdcům. Působí jako nejsilnější repelent, proto se používá hlavně jako prevence proti mšicím.

Pokud chcete použít tuto ekologickou směs proti mšicím, stačí udělat roztok s octem a vodou. Konkrétně musíte namíchat 1 litr octa na 10 litrů vody. Postříkejte tim celou rostlinu vždy po západu slunce.