Určitě máte všichni doma pod okny bílé parapety. Pokud ano, tak zajisté také určitě víte, jakou práci dá umýt, poněvadž v průběhu času, a také díky pravidelnému větrání se parapet pokrývá vrstvou prachu a různých dalších nečistot, v létě mezi ně patří výhradně pyl, což rozhodně není dobré pro alergiky. Proto je dobré parapet čistit. Avšak skoro každodenní čištění parapetu není pro nikoho příjemné, navíc také po každém čištění různými přípravky nebo jenom vodou a ubrouskem zůstanou na parapetu ošklivé a znechucující šmouhy, kterých když si nevšimnete, a tak je okamžitě neodstraníte, je velmi těžké se zbavit. Proto tu pro vás máme několik typů na to, jak váš parapet zbavit naprosto všech nečistot a neudělat při tom žádné nehezké šmouhy.

Různé způsoby mytí parapetu

Jedním ze způsobů mytí parapetu může být použití mýdla na praní. To vložíte do vody a můžete začít. Je to nejjednodušší, a navíc také jeden z nejúčinnějších prostředků na mytí. V mýdle pro domácnost je velmi vysoký obsah alkálií, který umožňuje snadno odstranit i dostatečně perzistentní kontaminanty. Mimo to všechno dokáže navíc mýdlo na prádlo skvěle udržet tuky. Nejlepším způsobem přípravy je udělat mýdlový roztok nebo nalít teplou vodu do kýble a mýdlo do něj nakrájet na kousky. Dalšími způsoby mohou být:

  • Křída a zubní prášek
  • Jedlá soda
  • Ocet

Kromě výše uvedeného je skvělým způsobem na mytí použití melaminové houby. Je to velmi jednoduché, protože stačí pouze třít namydlenou houbou. Tato houba vám může pomoci proti boji se znečištěním. Používá se pouze při čištění těch nejtrvalejších a nejstarších nečistot. Než houbu použijete, musíte ji navlhčit vodou a nějakým mýdlovým prostředkem. To, co budete hlavně potřebovat, je hlavně vynaložení spousty fyzické námahy. Ovšem po nějakém čase uvidíte, že druh tohoto mytí bude mít na váš vnitřní parapet pouze pozitivní účinek.

Mokré ubrousky pro výpočetní techniku

To, že vlhké ubrousky pro omytí počítačového vybavení jsou také skvělé na odstranění prachu, nečistot, mastnoty a starých skvrn z parapetu, nám dostatečně dobře naznačuje kapitán Evidence. Tou největší výhodou používání této metody mytí parapetů je, že nemusíte dělat vlastně vůbec nic jiného než přímo stírat nečistoty z plochy parapetu. Je také naprosto skvělé, že se tyto vlhké ubrousky dají velmi snadno a cenově dobře pořídit.

Peroxid vodíku

Tento způsob mytí je ještě lehčí než ty dva předchozí, které jsme si rozebírali. Stačí totiž náš mycí přípravek nanést a poté jen pláchnout. Nic víc, nic míň. Můžete totiž zkusit na mytí vašeho vnitřního parapetu peroxid vodíku. Avšak musí se říct, že tento mycí přípravek není ani trochu tak účinný, jako je například jedlá soda nebo ocet. No a co je nejdůležitější, peroxid vodíku není ani tak dobře cenově dostupný, pokud máme porovnat vynaložené množství a četnost používání.