Mnoho lidí podpory pro rostliny kupuje. Je to sice možnost, ale rozhodně není úplně ekonomická. Pokud se podíváme na to, jaké možnosti dnes nabízejí zahradnictví a hobby markety, tak můžeme říci, že jsou tu varianty praktické, ale celkem drahé. A tak je lepší zapřemýšlet, zda by neexistovalo i jiné řešení.

Nebojte se improvizovat

Dané řešení samozřejmě existuje. Ne nadarmo se nám Čechům říká národ kutilů, a ne nadarmo se o nás povídá, že máme zlaté české ručičky. Pokud potřebujete podpory pro rostliny, tak je nemusíte kupovat, ale můžete si je vyrobit. Stačí improvizovat a vzniknou zajímavé možnosti.

Rostliny se bez nich neobejdou

Jsou druhy rostlin, které se bez nich prostě neobejdou. A je jedno, zda se jedná o okrasné popínavé rostliny, nebo ty, u kterých se těšíte na velkou sklizeň. Pokud by podporu neměly, tak se budou postupně lámat, nepřirozeně se ohýbat a dokonce může dojít i k tomu, že uhynout. Tomu všemu je nutné zamezit tím, že podpory pro rostliny vyrobíte.

Použijte to, co máte na zahradě

Ideální je vždy použít to, co máte na své zahradě. Věci, které se vám tam válí, které považujete za odpad, ale přitom se dají ještě dobře použít. A co to může být? Podpory pro rostliny se dají vyrobit třeba z kusů starého pletiva. Pomoci mohou také různé dráty. Hodí se ale i pár trámků, prken nebo latí. Možností je skutečně celá řada.

S ohledem na vaše rostliny

Jak můžete vidět na několika našich fotografiích, možností je celá řada a je jenom na vás, jakou cestou se rozhodnete jít. Při realizaci nezapomínejte jak na to, co máte k dispozici na své zahradě, tak na to, pro jaké rostliny podpory stavíte. Každý totiž může vyžadovat trochu něco jiného, a to ať už jde o celkovou pevnost a nosnost, nebo pokud jde o to, jak vysoko rostlina může vyrůst.

Jednoduše a zdarma

Nejenom, že budete mít radost z dobře odvedené práce i z toho, že jste se zbavili věcí, které vaši zahradu jenom hyzdily. Radost budete mít i z toho, že jste vyrobili vše potřebné zcela zdarma.