Fialky jsou krásnou rostlinou, kterou můžete pěstovat klidně i u sebe doma. Jak zajistit, aby se to obešlo bez jakýchkoliv problémů? Je to překvapivě jednoduché. Stačí si pamatovat pouze dvě věci, které při pěstování fialek využijete. Výsledkem bude, že tato květina bude zdravá, že bude silná a hlavně, bude mít krásný květ. Kdo tyto dva triky nezná, u toho se snaha o vypěstování rostlin setká spíše s neúspěchem.

Není to složité

Pokud se obáváte, že pěstovat fialky bude nějak složité, vyvedeme vás z omylu. Tyto dva triky jsou určené tomu, kdo chce zajistit, aby jeho rostliny byly stoprocentně dokonalé a stoprocentně krásné.I bez nich se to dá zvládnout, ale výsledek se nemusí až tak povést. Proto dané dvě cesty zmiňujeme jako návod pro každého, ať už fialky pěstuje delší dobu, nebo s nimi začíná. A co je dobré vědět a znát?

Odstřihněte je

Možná to zní jako drastická metoda, ale při pěstování fialek není nic lepšího na jejich omlazení, než tento radikální krok. Vezměte nůžky, nebo klidně nůž a proveďte řez těsně nad zeminou.

Žádné odřezávání několika starých lístků, ale jeden silný radikální řez. Když máte kus rostliny v ruce, odlamujte několik spodních lístků, aby zde zůstal kousek stonku. Nejlépe je odstranit tolik lístků, aby na stonku zůstaly jenom mladé a krásné.

Vložte je do nové zeminy

A co s daným kusem fialek nyní? Stačí pouze trocha kvalitní zeminy, do které tento připravený kus jenom zasadíte. Důležité je, aby byla zemina plná živin a aby byla také dostatečně vlhká.

Dále celý květináč i s rostlinou zabalíte do igelitového sáčku, do kterého uděláte pár děr, pro přívod vzduchu. Tím vytvoříte podobné podmínky, jako ve skleníku. Takto pěstujte po dobu 3 týdnů a potom uvidíte něco neuvěřitelného. Fialky začnou tvořit kořeny, díky čemuž dojde také k tomu, že se velmi brzy objeví i květy.