Recept Perníkové zasněžené stromky

Krásné jako dekorace, dárek nebo sladká dobrota. Z hvězdiček vytvoří krásné stromky, které zalijete cukrovou polevou a vytvoříte efekt sněhu. Minulého roku byly v mé vánoční sbírce tyto stromky nejkrásnější. Přiznám se, že zdobení perníčků mi moc nejde, ale tohle se mi opravdu povedlo. Mně se to tak líbilo, že jsem nějaké darovala zabalené v celofánu. Některé jsem zdobila pouze moučkovým cukrem, některé cukrovou polevou a některé ještě lentilkami. mňam 🙂

SUROVINY

Budeme potřebovat:

560 g celozrnná nebo žitná mouka

500 g třtinový cukr

100 g med

110 g máslo

4 ks vejce

1/2 ks citron (šťáva)

2 lžičky perníkové koření

1 lžička jedlá soda

Poleva:

200 g moučkový cukr

1 lžíce citronová šťáva

1 ks bílek

marmeláda na lepení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Všechny suroviny na přípravu těsta uhněteme v misce do jednotného těsta, které na pomoučené pracovní desce rozválíme na tenčí plát (cca 4-5 mm) a pomocí hvězdičkové formičky vykrojíme různé velikosti.
  2. Hvězdičky různých velikostí ukládáme na papírem vyložený plech na pečení a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 160 stupňů 10-12 minut.
  3. Upečené necháme vychladnout a marmeládou je slepíme do tvaru stromečku.
  4. Připravíme si cukrovou polevu. Moučkový cukr utřeme s citronovou šťávou a bílkem do tuhé hmoty, kterou dáme do cukrářského sáčku a můžeme zdobit.
  5. Na stromeček můžeme použít i různé ozdoby, například perličky, čokoládovou rýži nebo obyčejnou čokoládu, lentilky nebo moučkový cukr.
Příprava receptu Perníkové zasněžené stromky, krok 1
Příprava receptu Perníkové zasněžené stromky, krok 2
Příprava receptu Perníkové zasněžené stromky, krok 3