Recept Oříškové tyčinky máčené v čokoládě

Jednoduché oříškové tyčinky. Lískové oříšky můžete nahradit vlašskými. Letos jsem přemýšlela, co bych takové napekla na ty Vánoce, protože jsou již přede dveřmi. V mé staré kuchařce mám uložené recepty, které jsem vyzkoušela a i za něco stály. Při těchto jsem si nechala i fotku a vzpomněla jsem si na ně jaké byly luxusní. Do těsta se přidává nastrouhaná čokoláda a jsou opravdu skvělé. Jeden z nejlepších vánočních receptů jaké mám. Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

300 g hladká mouka

50 g mleté lískové oříšky

50 g nastrouhaná čokoláda

120 g moučkový cukr

1 bal. vanilkový cukr

1 ks vejce

200 g máslo

Glazura:

100 g čokoláda

40 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Hladkou mouku prosejeme přes jemné síto do misky, přidáme mleté lískové oříšky, nastrouhanou čokoládu, moučkový cukr, vanilkový cukr, vajíčko a na menší kousky nakrájené máslo. Zpracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do lednice na minimálně půl hodinu.
Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 1
Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 2
Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 3

2. Z těsta oddělujeme menší kousky, které zpracujeme do tenkého válečku a pak váleček nakrájíme na menší kousky (cca 5 cm válečky).

Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 4

3. Ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15-20 minut.

4. Ve vodní lázni necháme rozpustit čokoládu, přidáme máslo a mícháním spojíme. Upečené tyčinky z obou stran namočíme do glazury a necháme na mřížke ztuhnout.

Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 5
Příprava receptu Oříškové tyčinky máčené v čokoládě, krok 6