Máme tady léto, a to je čas pro konzumaci zeleniny a ovoce ve větším množství než normálně. Ovoce i zelenina obsahují hodně vody, a proto bychom toho měli momentálně jíst více. Jsou navíc plné důležitých vitaminů a látek, které naše tělo potřebuje pro správný a zdravý vývoj. Jednou z oblíbených plodin je také meloun, který milují především děti. Meloun je plný vody, takže je na horké letní dny ideální. V našem prostředí se ovšem pěstuje jen málo, takže hlavní možnost, jak si ho pořídit, je v obchodě. Podívejte se, na co je potřeba si dát při nákupu melounu pozor.

Velké množství vody

Meloun je velmi zdravý druh zeleniny a doporučuje se jeho častá konzumace. V těchto horkých letních dnech je ideální formou konzumace, neboť vyřeší doplnění vody do našeho těla. Navíc nám dá spoustu vitaminů a látek, které našemu tělu jen prospějí. Zajděte si tedy do obchodu, kupte si meloun a doma si na něm smlsněte. Při nákupu si však dejte pozor, abyste nekoupili něco jiného.

Čím žlutější, tím lepší

Možná si říkáte, že koupit melou je velmi jednoduché. Velká zelená těžká koule, kterou v obchodě nelze přehlédnout. Pokud ovšem chcete koupit opravdu dobrý sladký meloun, měli byste vědět několik informací. Už podle obrázku, který je součástí tohoto článku, je evidentní, že čím větší plocha melounu je nažloutlá, tím zralejší meloun je. Znamená to, že byl déle v zemi a je zralejší.

Melounové osvěžení

Vybírejte tedy melouny se žlutým povrchem. Doma jej snězte, abyste doplnili tekutiny a skvěle si pochutnali. Pokud vám to nebude stačit, můžete si vyrobit skvělou melounovou zmrzlinu, jejíž recept je následující. Vezměte si 1 velký kus melounu a lžičku medu. Z melounu vyjměte semínka, meloun dejte do výrobníku zmrzliny, přidejte trochu medu, zamíchejte a dejte zmrazit. Pak už jen stačí vyjmout a užívat si lahodného melounového osvěžení.