Málokdo má rád ranní vstávání a nutnost jít do práce. Z vyhřátého pelíšku se nikomu nechce, zejména v zimě, kdy je venku zima a mráz. Z toho důvodu nemá ráno rádo mnoho lidí, ale to jen proto, že neví, jak jsou rána úžasná. Ráno je skvělou denní dobou pro organizaci dne, nabíjení se pozitivní energií, motivaci a rozproudění se. Pokud hned ráno začnete zvesela a pozitivně, bude váš den o dost lepší. Budete-li takto postupovat každý den, změní se vám tím život. Z toho důvodu vám dnes nabídneme 7 ranních cviků, které vám den skvěle nastartují. Navíc to má jednu výhodu, nemusíte vstávat z postele a můžete cvičit rovnou v ní.

Výhody ranního cvičení

Je vědecky dokázáno, že cvičení po ránu má velmi pozitivní vliv na psychickou stránku člověka, jeho zdraví a podporuje dobrou náladu. Pár krátkých ranních cvičení vám zpříjemní den a přinese řadu dalších výhod. Odstraní pocit ztuhlosti a zlepší pohyblivost i ve vyšším věku. Zamezí únavě a nabije vás pozitivní energií. Zlepší krevní oběh a je prevencí proti křečovým žilám a otokům. Zmírňuje bolest páteře a zlepšuje držení těla. Stimuluje činnost štítné žlázy a dalších endokrinních žláz. Ranní cvičení má tedy celou řadu pozitivních výhod pro tělo i naše zdraví.

Motýlek a prkno

Jde o skvělou pozici, která je výborná pro relaxaci a meditaci. Bez problému ji můžete provádět vleže nebo v sedě, a to přímo v posteli. Držte záda v rovině, chodidly se dotýkejte vzájemně, kolena pokrčte a snažte se je maximálně otevřít, jednu ruku položte na břicho a druhou vedle sebe, dýchejte zhluboka. Jednoduché a příjemné cvičení.

Prkno je efektivní cvičení pro každého, kdo chce posílit břicho, záda i ramena. Položte se do polohy kliku, položte se ovšem na lokty a zapřete se o předloktí. Tělo udržte v jedné rovině od hlavy až k patě. Vydržte aspoň 20 vteřin v této poloze a hluboce dýchejte.

Šťastné dítě a poloviční most

Šťastné dítě posílí záda a protáhne nohy. Stačí si lehnout na záda, zvednout kolena a boky držet přitisknuté na matraci. Chytnout se za chodidla a nohy táhnout k hrudníku po 5 až 10 nádechů.

Poloviční most posílí a protáhne celé tělo. Stačí si lehnout na záda, chodila položit na postel a ohnout kolena. Nohy musí být v kolenou spojeny. Potom zvednout pánev do výšky, aby byl hřbet v rovině se stehny. Vydržet v této pozici 30 vteřin, zhluboka dýchat a uvolnit.

Zvednuté nohy a krk s rameny

Zvednutím noh posílíte břišní svaly a zlepšíte krevní oběh. Lehněte si na záda a ruce položte podél těla. Nohy pomalu zvedněte do úhlu 90° s tělem. Pomalu je dávejte zpět a zhluboka u toho dýchejte.

Krk a ramena toho nesou hodně, a proto je nutné je uvolnit hned po ránu. Sedněte si tedy na postel nebo židli, záda narovnejte a levou ruku dejte nad hlavu. Ohněte ji tak, aby se dotýkala téměř pravého ucha. Levý loket přitáhněte a tlačte ho směrem k hlavě. Vydržte aspoň 20 vteřin, a poté opakujte na druhou ruku.

Vydechování nosem

Vydechování nosem vám přinese uvolnění a klid, který potřebujete pro kontakt se svým tělem. Lehněte si tedy na záda, uvolněte tělo a zhluboka se několikrát nadechněte a vydechněte nosem.