Většina žen a hodně mužů má šatník plný starých svetrů a triček, které už nejsou v tak dobrém stavu, abyste je nosili na veřejnost. Naštěstí je nemusíte všechny vyhazovat. Dejte jim nový život a vyrobte si zbrusu novou čepici a návleky na lýtka. Podzim se nezadržitelně blíží a teplejší doplňky se rozhodně budou hodit, až začne foukat a ochladí se.

Celý návod najdete na YouTube kanále AndreasChoice, která tyto skvělé a praktické kousky vyrábí pro sebe, rodinu i přátele. Postup je velmi jednoduchý a na výrobu těchto úžasných čepic nebudete potřebovat téměř nic. Jediné, co si musíte připravit, je:

  • starý svetr,
  • nůžky na látku,
  • lepicí pistole (nebo lepicí tyčinka),
  • šicí potřeby (v případě, že nechcete použít lepidlo).

Vezměte nůžky a jděte na to

Ideální je, pokud jsou nůžky skutečně určené na látku. Jiné nebudou dobře fungovat, stříhání bude dlouho trvat a rozhodně vám to na náladě nepřidá. Svetr si v první řadě položte před sebe a udělejte si linii pár centimetrů pod místem, kde končí podpaží. Tam svetr ustřihněte. Poté ho rozstřihněte podél tak, abyste získali jeden dlouhý, jednoduchý kus látky. Následně ho omotejte kolem hlavy a zjistěte přesnou velikost. Podle toho látku zmenšíte na velikost, která vám bude vyhovovat.

Práce s lepidlem nebo nití

Teď složte látku tak, aby na sobě ležely tři stejné díly. Na straně, kde bude vršek čepice, vystřihněte tvar oblouku. Jak asi víte, zimní čepice a tzv. beanie nejsou nahoře hranaté. Po rozložení vzniknou takové tři kopečky. Lepidlo naneste na stranu, která bude vidět a slepte k sobě látku tak, aby se látky na obou stranách spojily.

Stejně postupujte i nahoře. Kopečky slepte takovým způsobem, aby vznikl pohledový trojúhelník s otvorem uprostřed. Ten také přilepíte a vše spojíte dohromady. Lepidlo nechte zaschnout a poté jen stačí obrátit čepici naruby a můžete ji začít nosit. Pokud nechcete používat lepidlo, využijte stejný postup, ale látku na straně i nahoře sešijte.