Určitě jste se mnohokrát za život dostali do situace, kdy jste potřebovali otevřít plechovku. A také se vám ji prostě jednoduše podařilo otevřít že? No jo, ale co dělat, když zrovna nemáte po ruce patřičný nástroj na otevírání konzervy? Možná již od dnešního dne zahodíte všechny otvíráky na konzervy a budete postupovat pouze podle našeho návodu. A o co tedy vlastně jde?

Co k otevření plechovky potřebujeme?

Pravděpodobně se vám to budete zdát jako naprostá hloupost, až si přečtete, co k otevření plechovky potřebujete, ale až se do této situace skutečně dostanete, možná si vzpomenete na tento článek, který jste úplnou náhodou někde četli a budete si říkat, jak se vám zrovna teď hodí. Takže bez čeho se neobejdete?

  • Ano je to hlavně konzerva
  • Vaše ruce
  • Beton, cihly, asfalt…

Takže tyhle vyjmenované věci máte po ruce? My myslíme, že určitě ano, ať už jste doma nebo se právě chystáte stanovat a začínáte mít ukrutný hlad. Tudíž jestli se nechcete dostat někdy do takové situace, kdy na plechovku budete pouze koukat, tak určitě dále pokračujte v četbě našeho článku, který se zaobírá

nevšedním tématem.

Jak postupovat?

Tedy, jak otevřeme naši plechovku pomocí výše uvedených materiálů? Nebude se vám to chtít věřit, jak je to naprosto jednoduché, zvládne to i malé dítě. Vezmeme si tedy konkrétní plechovku do našich rukou a její vrchní stranou ji přiložíme na kus betonu, cihly, či jiných materiálů podobného charakteru. Vršek konzervy následně začneme třít o beton. Ano, možná to bude vypadat trochu legračně, ale pokračujte. Poté, co jsme plechovku dostatečně třeli o určitý matriál, stačí jediné. A to, že nyní konzervu začneme pomalu stlačovat z bočních stran. Víčko začne následně přesahovat, až samo povyskočí.

No není to úžasné? Doufáme, že se vám pomocí našeho postupu podařilo plechovku skutečně otevřít a jste také nadšení jako my, když jsme to poprvé vyzkoušeli. Tudíž my vám přejeme spoustu bezstarostně otevřených plechovek a dobrou chuť!