Vyčištění pračky není radno podceňovat. Nejenom, že se to podepíše na její životnosti, ale také na kvalitě praní. Pokud má být stále v prvotřídním stavu, je na místě dopřát jí čas od času správnou péči. Díky tomu zajistíte, že bude fungovat správně a dobře. A nejlepší na tom všem je, že se obejdete bez chemie. Postačí totiž něco, co najdete ve své kuchyni.

Nečistoty jsou problém

Problémů s pračkou může být hned několik. Klasicky to jsou běžné nečistoty z oblečení, které se v ní mohou různě usazovat. To vede k tomu, že se zde množí bakterie a vytváří se zde také zápach. Zapomínat by se však nemělo ani na to, že se v pračce může objevovat i vodní kámen. Ten snižuje účinnost topného tělesa, ale může výrazně zkrátit životnost takové pračky. Proto je její čistění doslova nutností.

Stačí jedna jediná věc

Nepotřebujete ani drahou chemii z obchodů, ani nebudete potřebovat několik ingrediencí, ze kterých budete míchat tu správnou směs. Jediné, co potřebujete, je jedna jediná věc. A tu použijte nyní a dále zhruba za 2 – 4 měsíce, podle toho, jak často perete.

Vyčištění pračky tímto způsobem zhruba třikrát až čtyřikrát do roka může plně dostačovat k tomu, aby stále fungovala tak, jak fungovat má. Jedině tak ji nebudete muset za několik let od koupě měnit, ale vystačí vám tak dlouho, jak si představujete.

Podívejte se, jak na to

Jste zvědavi, co se má použít? Odpověď je jednoduchá. Je to známá kyselina citronová, kterou jistě máte doma, nebo ji v obchodě koupíte za pár korun. Na běžnou pračku budete potřebovat asi 50 g této krystalické látky. A co s ní? Stačí ji nasypat do přihrádky na prací prášek. Potom pračku zapněte na prázdno, na program s nejvyšší teplotou. A nechte ho celý projít. Dále pračku otevřete, nechte ji vyvětrat a je to. Zbavili jste se vodního kamene, ale i nečistot a mnohých bakterií. Pračka vám bude díky tomu sloužit déle a bude vám také lépe prát.