Jak už jistě víte, citróny jsou naprosto jedny z nejzdravějších plodů, které nám příroda nadělila. Jsou silnými antioxidanty a velkým zdrojem pro vitamin C, tudíž jsou velmi zdravé a přináší další výhody, o kterých jste nemuseli ani vědět.
Citrón má spoustu využití a je zbožňován lidmi po celém světě. Citrón je antiseptikum, které je používané pro léčbu depresí, úzkosti a nespavosti.
Proč ho tedy nevyužít i ve svém domově? Pokud dokáže léčit deprese, úzkost i nespavost. Všichni přeci milují tu vůni citrónů. Kdo si rozmlel list citrónovníku v ruce, tak tu neodolatelnou vůni nezapomene. Je jakási čerstvá a navodí pohodu.
Stačí naříznout citróny a nechat je tak přes noc někde blízko postele. Pomůže to zmírnit problémy s dýcháním, hlavně pro jedince, kteří trpí astmatem nebo jsou nachlazení. Ráno se pak probudíte čerství a plní energie. Proto do něj můžete nasypat i skořici nebo vanilku.

 • Jaké další výhody může citrón mít?

  Snižuje nevolnost a zvracení
  Zlepšuje výkon
  Zabíjí bakterie
  Zlepšuje bronchitidu
  Ulevuje od bolesti
  Odlákává hmyz
  Bělí zuby

Chcete-li mít bílé zuby, stačí si připravit směs citrónové šťávy, sody a kokosového oleje a jednou za 2 týdny si s touto směsí vyčistit zuby.

Pečuje o vlasy

Citrónový esenciální olej je také účinný jako vlasové tonikum. Mnoho lidí používá tento olej, aby jejich vlasy zesílily a byly zdravé. Odstraňuje lupy.

Přírodní dezinfekce

Citrón může fungovat i jako dezinfekční prostředek, zabíjí mikroby a udržuje čistý povrch. 40 kapek esenciálního citrónového oleje a 20 octa do kýble s vodou.
Zdravá kůže
Citrón a jeho esenciální oleje jsou dobrým prostředkem k obnovení lesku vaší pokožky. Je to přípravek s detoxikačním účinkem a omlazuje pokožku, která je unavená. Jeho antiseptické vlastnosti pomáhání při léčbě pupínků a různých jiných kožních poruch. Citrón je také doporučován pro snížení nadměrného oleje na pokožce.
Jak sami vidíte, tak má citrón opravdu mnoho pozitivních a pro nás skvělých účinků, o kterých jste doposud možný ani nevěděli.