Recept Lahodný třešňový sen

Máte rádi ovocné zákusky se želatinou? Lahodný třešňový sen s čokoládovým těstem a vanilkovým krémem. Sice náročný na suroviny, ale netřeba se leknout, je zcela jednoduchý.

SUROVINY

Těsto:

50 g čokoláda

50 g máslo

3 ks vejce

100 g kr. cukr

rum podle chuti (nemusí být)

50 g polohrubá mouka

1 bal. čokoládový pudink

2 lžíce kakao

1/2 bal prášek do pečiva

2 lžíce voda

Na polití cesta:

100 ml třešňová šťáva nebo džus

50 ml mléko

2 lžíce kr. cukr

1 bal. vanilkový cukr

50 g čokoláda

Krém:

550 ml mléko

200 ml smetana ke šlehání

120 g kr. cukr

2 bal. vanilkový pudink

20 g kukuřičný škrob

2 bal. vanilkový cukr

50 g máslo

300 ml smetana ke šlehání

1/2 bal. želatina v prášku + 2 lžíce voda

Vrch:

200 g třešně z kompotu

1 bal. želatina

2 lžíce kr. cukr

250 ml třešňová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve připravíme krém. Smetanu (200ml) smícháme s mlékem, přidáme kr. cukr, vanilkový pudinkový prášek, kukuřičný škrob, vanilkový cukr a uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme vychladnout. Do mírně teplého pudinku přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Když máme máslo rozpuštěné, přidáme vyšlehanou šlehačku a nabobtnalou želatinu ve vodě, kterou jsme ohřály (řídíme se pokyny na obalu). Promícháme a odložíme do ledničky, dokud připravíme těsto.
  2. Čokoládu s máslem rozpustíme a necháme vychladnout. Žloutky utřeme s cukrem a rumem do pěny, přidáme chladnou čokoládu, vodu, cukr a mixérem vyšleháme. Přidáme prosátou mouku s pudinkovým práškem, kakaem a práškem do pečiva. Vařečkou promícháme a jemně vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Těsto navrstvíme na plech o rozměrech 22 x 35 cm. Dno jsme vystlali papírem a pečeme při teplotě 200 stupňů 10 minut. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout. Polijeme ho připraveným sirupem (smícháme všechny suroviny).
  3. Na polité těsto navrstvíme krém a pěkně ho uhladíme. Poklademe třešně a zalijeme ho želatinou, kterou jsme připravili v třešňové šťávě s cukrem. Celý koláč odložíme do lednice ztuhnout a můžeme podávat.

Zdroj: Coolinarika