motýlci

Kdo by neznal muffiny, které se dají připravit na nespočet způsobů. Většinou si je však spojujeme se sladkou laskominou. Jednoduché formičky ve tvaru malé bábovičky umožňují rychlý a snadný způsob přípravy jakéhokoliv občerstvení. Nepotřebujete k tomu ani nějak složité recepty. Mnohdy stačí jen nápad a na talíři můžete mít muffin hned 12x jinak. Jeden můžete posypat kokosem, na další dát ořechy, čokoládu, ovoce, puding nebo třeba mák. Jestliže máte dost sladkostí a toužíte spíš po sýru, salámu či klobásce, ani tady se fantazii meze nekladou. Nechejte se inspirovat nápady, které vám dnes přinášíme.

Muffiny, co dům dal

Do každé formičky vložíme dle libosti, co najdeme ve špíži či lednici. Cherry rajčátka, uzeninu, brokolici, zelený hrášek, květák, sýr nebo mix všeho možného a zalijeme rozkvedlaným vajíčkem. Dáme na 10 minut do předem rozehřáté trouby a můžeme servírovat, jako přílohu, nebo pochoutku, kde nebude chybět i čerstvá zelenina.

Muffiny místo zákusku

Hotové upečené muffiny stačí už jen nazdobit šlehačkou, kterou obarvíme potravinářským barvivem. Využít můžeme více barev, aby to na talíři vypadalo pěkně barevně. Zdobíme je těsně před servírováním, ale uložené v chladu si také udrží svůj tvar.

Motýlci z muffinů

Ani tento způsob zdobení není marný. Obyčejný muffin, trochu krému, ovoce, tenká čokoládová tyčinka a originální desert je na světě. Věříme, že se vám už nyní sbíhají sliny a určitě alespoň jeden způsob brzy vyzkoušíte.