Při volbě správného outfitu je nutné správně zvolit i vhodné boty, což může být někdy až nadlidský úkol. Vždy chceme vypadat co nejlépe a cítit se pohodlně. V tomto článku jsme tak pro Vás zjistili, jaký druh obuvi nejlépe odpovídá oblíbeným typům sukní, dle jednotlivých guru módního průmyslu.

1. Tužková sukně + nízké pohodlné podpatky

Tužkové sukně jsou klasika, která nikdy nezestárne. V současné době jsou vítány nejen v kanceláři, ale i ve vnějším světě. Sukně mohou mít různé délky, barvy a vzory a jsou vyrobeny z různých látek. Takže si můžete snadno vybrat tu, která nejvíce vyhovuje Vašemu stylu.

Designéři doporučují nosit tužkové sukně s nízkými komfortními podpatky. Mohli byste dokonce vyzkoušet i muly. Také sandálky jsou dobrou volbou, zejména pro sukně, které jsou dlouhá po kolena, nebo delší.

2. Tulipánová sukně + kotníkové boty + otevřená špička

Tulipánová sukně dostala jméno pro svůj atypický tvar, který zvýrazňuje boky a ženské křivky. Takže odpovídající dvojice obuvi by měla zvýraznit Váš vzhled femme fatale. Vyberte pár v odpovídající barvě se zakrytými kotníky a otevřenou špičkou.

Zvolte pár páskových gladiátorek během horkých letních dnů. Špičaté boty by mohly být řešením pro ty z Vás, kdo se cítí nepříjemně s otevřenou špičkou. Nebo pokud jste opravdové rebelky, kombinujte tulipánovou sukni s teniskami.

3. Skládaná sukně + podpatky dle Vašeho vkusu

Stylisté mají jednu jasnou radu o skládaných sukních, měli byste je vždy kombinovat s vysokými podpatky. Vyberte výšku a typ bot podle Vaší chuti a konkrétní příležitosti.

Zvolte platformové sandály během horkých letních dnů. Je na Vás, jakou barvu a jaký materiál zvolíte.

4. Wrap sukně + plochá obuv (pokud nechcete podpatky)

Wrap sukně je považována za typ, který se hodí ke každé ženě, bez ohledu na tvar jejího těla. Pokud jde o odpovídající pár bot, je to jedna ze sukní, která Vám dává svobodu volby a experimentu.

5. Áčková sukně + znovu podpatky?

Problémem s Ačkovou sukni spočívá v tom, že Vaše nohy vypadají kratší a boky širší. Takže vysoké, nebo středně vysoké podpatky jsou nejlepší volbou pro vytvoření štíhlé siluety. Vyberte typ paty podle denní chůze a počasí. Pokud však máte pocit, že jste dostatečně vysoké, neváhejte a zvolte k sukni pár tenisek.

Pokud jde o 3 klasické typy sukní podle délky, jsou to mini, midi a maxi. Podívejte se na tyto rady od našich módních gurů!

6. Mini sukně + boty

Jako každý jiný typ sukně lze mini sukně dnes koupit z různých tkanin a v různých barvách. Ale stylisté jednomyslně doporučují kombinovat je se správnými botami dle toho, jakého stylu chcete dosáhnout. Můžete si vzít pár kožených bot s vysokým podpatkem se šněrováním, aby Váš vzhled působil rockově. Nebo zvolte vysoké kozačky a vypadejte více ležérněji.

7. Midi sukně + něco příležitostného

Midi sukně může být perfektní základ pro Váš ležérní letní šatník. Můžete jej kombinovat s jasnými doplňky a několika typy obuvi. Můžete například zvolit pár tenisek a být připraveni na dlouhou romantickou procházku.

Nebo můžete zvolit ploché sandály ve stejné barvě. Pokud preferujete podpatky, vyberte obuv s otevřenou špičkou a středně vysokými podpatky.

8. Maxi sukně + vysoký podpatek, nebo platforma

Maxi sukně jsou přizpůsobeny ke zvýraznění Vašeho pasu. Takže je kombinujte s pásky, nebo vestami ve vhodných barvách. Pokud jde o boty, módní specialisté říkají, že je správný čas na podpatky a platformu.

V létě můžete kombinovat svou maxi sukni se sandály s platformou. V chladnějších sezónách zvolte kotníkovou obuv vysokým podpatkem v odpovídající barvě.