Nejenom prací prášek, ale i jedlá soda by měla být připravena ve vaší koupelně. Toto jsou 4 důvody, proč ji používat během praní. Všechny rozhodně stojí za vyzkoušení. Jak proto, že jde o dobrý způsob jak lépe a jak efektivně prát, tak samozřejmě i proto, že jedlá soda vaše praní nijak neprodraží. Celý balíček vyjde na pár korun.

Zlepší účinky pracího prášku

Jedlá soda by měla být užívána pro posílení účinků klasického pracího prášku. Použití je velmi jednoduché, jelikož ke klasické dávce přidejte asi půl sklenice jedlé sody. Oblečení bude po vyprání mnohem bělejší, stejně jako bude mnohem svěžejší. A to v podstatě jenom za pár korun.

Eliminuje zápach

Jedlá soda je také skvělým pomocníkem, jak se můžete zbavit zápachu. A to jak pokud se nachází přímo na vaší pračce, tak i pokud mluvíme o zápachu, který je spojený s vaším oblečením ve chvíli, kdy ho z pračky po vyprání vyndáváte. Takto bude vaše oblečení už po prvním vyprání dokonale svěží.

Odstraní skvrny od potu

Na oblečení jsou velmi nepříjemné a mohou zde být dokonce i zažrané. Jedlá soda si s nimi však umí dobře poradit. Potřebovat k tomu budete 4 lžíce jedlé sody, které rozpustíte ve sklenici vody. Tuto směs naneste na oblečení tam, kde se skvrny od potu objevují. Takto nechte působit asi 2 až 3 hodiny a potom můžete vyprat. Uvidíte, že skvrny budou minulostí. Takto lze postupovat u veškerého vašeho oblečení, ať je na volný čas, nebo na sport.

Pere dětské oblečení

Praní dětského oblečení má svá jasná specifika. Děti mají citlivou pokožku a tak je na místě obezřetně vybírat to, v čem budete prát. Nebo je možné prací prášek vynechat zcela a místo něho využít jedlou sodou. Dejte několik lžic do nádoby pro prací prášek, přidejte několik vloček mýdla na praní a můžete pračku spustit. Oblečení bude dokonale čisté a nemusíte se bát toho, že by z něho vaše dítě mělo vyrážky nebo ekzémy.