Sice se mozoly, popraskaná kůže a puchýře se obvykle vyskytují na dlaních a chodidlech. Toto se stává když na kůži působí velký tlak nebo velké tření. Je to jednoduchý obranný mechanismus těla právě na tyto podmínky a zabraňuje tak infekčních blistrů a vředů.

Ačkoly na začátku mozoly nezpůsobují velkou bolest nebo nepohodlí, mohou se časem stát velmi bolestivými, vytváří potíže s chůzí nebo jiných každodenních aktivit.

Jak jsme již zmínili, mozoly se často objevují na nohou, protože při chůzi je na ně kladen větší tlak. Sportovci, tanečníci, kuchaři, hudebníci. Všichni jsou vystaveni většímu riziku. Ale nemusíte se bát, protože vám ukážeme nejefektivnější domácí přípravky, které vám pomohou zbavit se mozolů během několika dní. Tyto triky jsou velmi jednoduché. Musíte prostě dodržovat jednoduché pokyny.

Postup:

Chléb a ocet

Musíte zkusit tuto jednoduchou, ale za to velmi účinnou metodu. Stačí jen dát kus chleba do bílého octa a pak ho přiložit ma mozol. Zakryjte mozol a zavažte
obvazem. Nechte obklad přes noc a ráno ho odejměte. Výsledek vás překvapí.

Citrón

Udělejte přesně toto. Nejprve si vezměte kůru citrónu a vložte ji na mozol. Zakryjte mozol obvazem a nechte přes noc.

Ricinový olej

Jedná se o velmi jednoduchou metodu, stačí, abyste si spáleniny, nebo mozoly, popraskanou kůži natřeli ricinový olej. Ráno vás překvapí výsledky.