Silikonové formy vstoupily do každodenního života každé ženě, co ráda peče. Nemusíte se obávat, že se vám v nich něco připeče a zaberou vám doma mnohem méně místa než běžné formy.

Silikon, který se používá pro jejich výrobu, ze sebe při vyšší teplotě nevylučuje žádné toxické látky. I navzdory všemu se někdy může stát, že se musí vyčistit od mastných pokrmů, aby se jim prodloužila životnost.

Jak si pomoci?

Kyselina citronová

Tato metoda vám pomůže zbavit se zamaštěných skvrn. Do hlubokého hrnce nalijte 4 litry horké vody (ne vařící) a přidejte sáček kyseliny citronové. Ponořte formu do roztoku po dobu 15-20 minut, poté ji omyjte prostředkem na nádobí a důkladně opláchněte.

Jedlá soda

V hlubokém hrnci si v 4 litrech vody smíchejte 3 lžíce sody a 3 PL prostředku na mytí nádobí. Vložte do ní formy a hrnec položte na oheň. Když voda začne vřít (5-8 minut), vypněte plamen, nechte odstát 20 minut a opláchněte je v čisté vodě.

Soda a kyselina citronová

Smíchejte 2 lžíce sody se šťávou z poloviny citronu. Když směs začne pěnit, aplikujte ji na povrch formy a nechte působit 15-20 minut. Aby byla směs efektivnější, namočte formu do horké vody na několik minut.

Pokud se chcete zbavit zakořeněných vůně, například po přípravě rybího koláče, namočte formu po dobu 30 minut do vody s 2-3 PL octa.

Vyzkoušejte tyto způsoby čištění a formy s nepochopitelnou pachutí nebo vůní za starou mastnotou budou minulostí.