Kvalitní tvrdý sýr nemůže být levný, protože musí dodat našemu tělu prospěšné látky a mít skvělou chuť. Na druhé straně, všechno, co má nízké náklady je plné palmového oleje, sušeného mléka, sóji, stabilizátorů, příchutí a konzervačních látek. To není skutečná potravina k jídlu, ale trest!

Nikdy nejezte tvrdý sýr, který je nesprávné kvality a raději si ušetřete peníze na něco, co se vyplatí koupit. I kdybyste si ho mohli dopřát jen jednou za čas, bude to lepší, jako byste měli jíst levné napodobeniny sýra.

O negativních účincích levných sýrů se dočtete níže, jen připomeneme spotřebitelům, kteří si nevědomky ničí svůj slinivku a játra, aby to přestali jíst a v žádném případě tím nekrmili i své děti.

Jak si vybrat sýr

Sýry, které jsou vakuově balené nebo zabalené do potravinářské fólie nejsou právě ty nejlepší na konzumaci. Měli byste upřednostnit sýr, jehož kousek lze odříznout ze zbytku kulatého sýra. Zvýšíte tím pravděpodobnost, že výrobek nebude obsahovat škodlivé látky, nebo je alespoň bude méně. Upřete pozornost na kůru kulatého sýra – neměly by tam být žádné trhlinky ani povlak, jinak riskujete že si se sýrem koupíte i škodlivé bakterie. To znamená, že i drahé sýry mohou být bez chuti a toho, co by v nich mělo skutečně být.

Dobrý sýr by měl mít jednotný tvar, rovnoměrnou strukturu, hladké a symetrické otvory – to všechno jsou znaky kvalitního sýra a ne jeho napodobeniny. Bohužel, existují i ​​zfalšované zmetky, ale s tímto testem se ujistíte, že sýr je opravdu vynikající.

Zkouška sýra by měla probíhat při pokojové teplotě, po jeho vyjmutí z chladničky. Vezměte si plátek nebo kousíček sýra a ohněte ho do pravého úhlu. Kvalitní sýr by neměl prasknout v místě shyby. V opačném případě, jde o napodobeninu.

Křehký sýr, který se snadno rozpadá a drolí, nemusíte v žádném případě jíst. Ve skutečnosti jde o palmový olej, smíchaný s malým množstvím sušeného mléka a barvivy! Tento sýr sice může být na pohled hladký, symetrický a mít pěkné zbarvení, ale jedná se o zavádění zákazníka.

Palmový olej v sobě neobsahuje nic jiného než tuk. Problém je, že pokud budete konzumovat byť jen pár kousků sýra o kterém si myslíte, že je v pořádku, ve skutečnosti do sebe dáte obrovské množství tuku a vy si tak vytvoříte tukové zásoby na dlouhou dobu. Tyto nezdravé tuky ucpávají cévy, zhoršují trávení, podporují přibírání a na naše tělo nemají žádný pozitivní účinek.

Doufáme, že tyto tipy vám pomohli při příštím výběru sýra a už se snadněji zorientujete, co bude pro vás výhodnější.

V tomto videu uvidíte, jak pravý sýr vypadat nemá

Pokud si jej můžete mísit jako plastelínu a vytvořit míček, jde o důkaz, že je v něm přítomnost palmového oleje.