Pokud jste osoba, která je 160 cm vysoká a máte 65 kg – a stále si myslíte, že je to pro Vás ideální váha, pak se hluboce mýlíte. Dokonce i lékaři s Vámi nebudou souhlasit. Nejde totiž jen o estetický problém. Jedná se také o velký zdravotní problém, který byste měli řešit. Tuková tkáň může poškodit Vaše zdraví a může způsobit mnoho zdravotních problémů, zejména pak krevních problémů. V tomto příspěvku Vám ukážeme ideální váhu podle Vaší výšky.

Index tělesné hmotnosti jako populární ukazatel

Existuje mnoho různých způsobů, jak určit ideální tělesnou hmotnost. Ale možná víte, že nejoblíbenější je ten, který se nazývá Index tělesné hmotnosti. I samotní lékaři říkají, že tento typ metody je univerzální. To však neznamená, že může být aplikován na všechny, protože každá osoba má jinou konstrukci těla. Vezměte si dívky, které jsou přirozeně štíhlé, ve srovnání s těmi, které cvičí každý den.

Udržovat váhu je důležité

Měli byste také mít na paměti, že váha nikdy nejde stejným směrem jako zdraví. Proto musíte vždy kombinovat zdravou výživu s pravidelnou fyzickou aktivitou. Jakmile ztrácíte váhu při dietě, ztrácíte i svalovou hmotu, kterou byste cvičením měli zase navýšit.

Vraťme se k tématu. Tabulka níže Vám ukáže počet kilogramů, který odpovídá Vaší výšce. Díky tomu tak budete vědět, na jakou váhu při dietě směřovat.