Cibulové zábaly

1. Když máte bolesti hlavy, otoky, bolesti uší nebo jste nachlazení, aplikujte si zábaly s nakrájenými plátky cibule na postižená místa.

2. V případě výskytu vysoké teploty, umístěte cibulové zábaly na vaše nohy a chodidla.

3. Pokud krvácíte z nosu, přiložte si zábaly s cibulovými plátky na krk.

4. Když váš štípne hmyz nebo pokoušou zvířata, ránu si vydezinfikujte, pak na ni přiložte kolečko cibule a obvazujte obvazem.

5. Při povrchových nebo podkožních vředech na pokožce, nastrouhejte cibuli, umixujte ji s trochou olivového oleje a následně aplikujte na bolavé místo po dobu 1 až 2 hodin.

Cibulová šťáva

6. Když máte zánět v krku, průdušek nebo infekci na plicích, nakrájejte cibuli a vymačkejte z ní šťávu. Tu pak smíchejte s 1 polévkovou lžící medu a zkonzumujte. Dělejte to 2 až 3 krát denně, dokud nenastane zlepšení příznaků vašeho onemocnění.

7. Chcete-li zabránit vypadávání vlasů nebo podpořit růst již vypadaných vlasů, masírujte si párkrát denně pokožku hlavy několik minut s čerstvou cibulovou šťávou .

Dělejte to samozřejmě pouze tehdy, pokud vám nevadí silný cibulový zápach a také, pokud není vaše pokožka příliš citlivá na podráždění cibulí.

8. Když trpíte silným a přetrvávajícím kašlem, odšťavněte cibuli a její čerstvou šťávu pak smíchejte s vodou. Tuto směs pijte několikrát denně.

9. Stejně jako v bodě 8 postupujte i tehdy, když se chcete zbavit střevních parazitů.

10. Když máte nějaké onemocnění pokožky jako jsou ekzémy, akné či pupínky, vmasírujte si několikrát denně do postižené pokožky čerstvou cibulovou šťávu.

Vařená cibule

11. Pokud vás trápí časté močení, nakrájejte jednu cibuli najemno, smíchejte ji s 200 ml čisté vody, chvíli povařte, nechte vychladnout a nakonec přidejte 1 polévkovou lžíci medu. Dobře vše rozmíchejte a vypijte to.

Alternativním receptem je smíchat nakrájenou cibuli s 200 ml vody, 200 ml vína a špetkou rozmarýnu a celé to opět chvíli povařit. Každou hodinu vypijte jednu polévkovou lžíci tohoto nálevu.

12. Stejný postup, jako v předešlém bodě, můžete použít i při výskytu žaludečních vředů. Začínejte ale zlehka a otestujte si, zda to vaše vředy nepodráždí.

Pečená cibule

13. Když máte rány nebo vředy na pokožce, nejprve si postižené místo omyjte vodou.

Pak na něj přiložte plátek cibule, který jste předtím upekli v kokosovém oleji (samozřejmě po jejím vychladnutí, ne horkou).

14. Míváte problémy se srážlivostí krve spojené s rizikem infarktu či mozkové mrtvice?

Pak vám pomůže, pokud budete každý den 2 krát konzumovat v olivovém oleji jemně opečenou cibuli, například polovinu cibule odpoledne a druhou polovinu v noci před spaním.

15. Při ušních infekcích si na uši aplikujte zábal s teplou (ale ne příliš horkou) pečenou cibulí.

16. Přikládání plátků z pečené cibule pomáhá i při léčbě různých kožních bazaliómů a jiných typů méně agresivních druhů rakoviny kůže.