Jedině díky praní můžeme nosit stále dokonale čisté oblečení. Co ale v případě, že se vše nedaří podle plánu? Nejde ani tak o prášek nebo prací program, ale o to, že neznáte tipy a triky, které by měla znát každá správná hospodyňka. Podívejte se, co vám praní prádla nejenom zjednoduší, ale také zefektivní.

Použijte alobal

První tip je založen na použití alobalu. Vezměte kus a zmuchlejte ho do kuličky. Tu následně vhoďte do pračky k oblečení. Sice nepomůže odstranění skvrn, ale zbaví vás nepříjemné statické elektřiny, která způsobí, že se na oblečení nečistoty lepí.

Uvařte si kávu

Ne proto, že si ji vypijete, ale proto, že ji nalijete do pračky. A to ve chvíli, kdy budete prát černé oblečení. Aby postupně nebledlo, pomůže právě tento celosvětově populární nápoj. Vhodné je přidat jeden šálek při finálním máchání prádla.

Vytvořte si sáčky

Jsou různé drobnosti, které se vám v pračce mohou ztratit. Nebo jsou jemné věci, které může klasické praní poškodit. Jak na to vyzrát? Také velmi jednoduše. Stačí, když dáte tyto věci do různých látkových sáčků. Budou v bezpečí a také dokonale vyprané. Buď je koupíte, nebo vyrobíte. Nebo použijete třeba povlak na polštář.

Dbejte na čistotu pračky

Je oblečení nevyprané, a line se z něho zápach? Důvodem není špatné praní, ale nečistoty ve vaší pračce. Udržujte ji proto v čistotě. Buď koupenými přípravky, nebo vám může pomoci jedlá soda, kyselina citronová, i běžný ocet.

Vyprat se dají i boty

Ano, i obyčejné tenisky se dají vyprat, aby byly opět dokonalé. Samozřejmě nejlépe jenom ty plátěné a bez tkaniček. Zvolte krátký a šetrný program a po jeho absolvování bude vaše volnočasová obuv opět doslova jako nová.