Pokud den trávíte u vody, je skvělé pokud teploty přesahují 30 stupňů. Pokud ale tento čas trávíte doma, je takové hroko nesnesitelné. Tento problém letních měsícl znají především lidé, kteří bydlí v horních patrech domů. V takových dnech se špatně spí, protože horko neustává ani přes noc. My vám dnes poradíme, jak s tímto horkem bojovat.

Vysoké teploty

Ne každý má příležitost nebo touhu investovat spoustu peněz do klimatizace, takže musíme hledat domácí triky pro snížení okolní teploty. Můžete vyzkoušet ten zaručeně nejúčinnější z tohoto článku. Rozloučte se s nesnesitelnými teplotami a užijte si kvalitní noční spánek bez probouzení z horka.

Chcete si zdřímnout v horkém dni nebo nemůžete usnout večer, když je váš byt nebo dům teplý po horkém dni?

Polštář

Stačí vložit polštář do lednice či mrazáku a pokud nemáte dostatek místa, stačí povlak ochladit stejným způsobem.

Mokrý ručník

V noci váš spánek může zachránit i mokrý ručník. Budete se nejen cítit pohodlněji, ale také budete moci zvlhčit a osvěžit vzduch kolem sebe. Namočte ručník do studené vody a položte jej na okenní parapet a okno otevřete. Rozložte jmokrý ručník po celé šířce okna.

Větrák a led

Pokud máte doma větrák, jste si nejspíš dobře vědomi toho, že při vysokých teplotách to příliš nepomůže. Ve skutečnosti to jen fouká teplý vzduch v dané místnosti, ale vy se stále potíte.
I pro tento problém ale máme řešení. Zcela postačí před větrák postavit misku plnou ledu. Díky tomu se vzduch v místnosti příjemně ochladí.

Sprcha

Pokud vás trápí horko, zkuste těsně před spaním vejít do sprchy, ale své tělo osprchujte studenou vodou. Vaše tělo se ochladí a dosáhnete kvalitnějšího spánku.

Elektrické spotřebiče

Před spaním v ložnici vypněte všechny elektrické spotřebiče. Každá položka připojená k elektrickému obvodu vytváří množství tepla.

Studené ponožky

Nosit ponožky během horké noci, když nemůžete usnout kvůli vysokým teplotám je naprostý nesmysl. Pokud však ponožky nenamočíte před spaním do stude během několika minut se budete cítit skvěle.