Sůl patří mezi nejstarší dochucovadla potravin. Výhodou soli je její nízká cena a skrývá v sobě mnoho skvělých výhod, které určitě neznáte. Budete překvapeni, jak sůl můžete využít.

Sůl

Návod, jak ve vaší domácnosti využít sůl i jinak než jako dochucovadlo. Dokáže vám pomoci s mnoha nepříjemnými situacemi!

Plíseň na sprchových závěsech

Umyjte sprchové závěsy slanou vodou, když je poprvé koupíte, a plíseň by se nikdy neměla objevit.

Kousnutí komárem

Chcete-li zmírnit svědění způsobené kousnutím komárů, jednoduše navlhčete špičku prstu vodou, ponořte ji do soli a poté třete směs přes postiženou oblast.

Zašlé měděné předměty

Čištění mědi solí dělá divy. Stačí vytvořit směs soli, octa a mouky, nebo přidat citrónovou šťávu a výslednou směsí vyčistit poškrábané povrchy.

Stříkání oleje

Posypte trochou soli pánev před přidáním masa, nebo ryb ke smažení. Tím zabráníte horkému oleji v prskání.

Zabraňte svíčkám v odkapávání

Jedním ze způsobů, jak zabránit jakékoli svíčce v kapání, je namočit ji v koncentrovaném solném roztoku po dobu několika hodin. Nechte svíčku uschnout, než ji zapálíte.

Zápach z bot

Odstraňte špatné pachy z páchnoucích bot tak, že do nich vložíte pytlíky plné soli. Nechte tyto pytlíky udělat svou práci a Vaše boty budou po pár hodinách lepší. Můžete je také jen solí vysypat, protřepat je a vysušit.

Zbavte se mravenců

Chcete-li se zbavit mravenců, smíchejte sůl a vodu v poměru 1:4. Výslednou směs poté aplikujte na oblasti, kde vidíte mravence, které se shromažďují, nebo prostě nasypte nějakou sůl do těchto oblastí.

Levné domácí barvy pro děti

Pomocí jednoduchých ingrediencí můžete pro své děti vytvořit vlastní domácí barvy. V misce smíchejte 1 šálek mouky s 1 šálkem soli. Pak přidejte 1 šálek vody a několik kapek potravinářské barvy.

Zabraňte tomu, aby nakrájené ovoce a zelenina nezhnědly

Udržujte čerstvé ovoce a zeleninu tak, že je umístíte do misky naplněné slanou vodou.

Odstraňte vůni cibule z rukou

Oleje v česneku a cibuli po vaření zanechávají vůni na rukou. Řešení je však poměrně jednoduché: namočte své ruce, protřete je solí a poté opláchněte.

Osvěžovač vzduchu

K tomu budete potřebovat 1/2-1 šálek soli a 20-30 kapek nějakého esenciálního oleje, nebo růžových lístků. Jednoduše smíchejte všechny ingredience v misce, nebo sklenici a připravte se na vychutnání čerstvě vonícího domova. Můžete také použít kůru z poloviny pomeranče jako přírodní misku.

Uhaste rychle kuchyňský ohně

Pokud se mastný oheň ve Vaší kuchyni dostává mimo kontrolu, nasypte na něj sůl. Odstraňuje tok kyslíku a dýmí plamen. Vždy je tak dobré při vaření skladovat poblíž nádobu se solí.

Žehlička

Chcete-li odstranit zbytky skvrn, zapněte žehličku na nejvyšší teplotu, nasypte trochu soli na kus hnědého papíru a spusťte horkou žehličku.

Okna bez námrazy

Vnitřní část oken utírejte houbou ponořenou do slané vody a námraza se nebude shromažďovat. Dalším způsobem, jak zabránit námraze na oknech v chladném počasí, je skladování malého hadrového sáčku na parapetu.

Dřez

Pasta z citrónové šťávy a soli může být použita k čištění nerezových umyvadel a přípravků. Ve skutečnosti funguje dokonce lépe než běžné chemické čističe.

Nenechte se zmást v restauraci

Pokud jste dostali jídlo v restauraci s vlasy, požádejte číšníka o náhradní misku. Nezapomeňte však velkodušně pokropit Vaše jídlo solí, než jídlo čišník, nebo manažer odnese. Pokud tak učiníte, budete si jisti, že Vaše jídlo je skutečně nahrazeno.