1. Zabraňte zhnědnutí avokáda

Uložte druhou polovinu svého avokáda v dózičce s kouskem oloupané cibule.

Vložte ho do lednice a můžete klidně spát, ovoce neprojde na temnou stranu.

2. Pro příliš zralé banány

Abyste zabránili přílišnému dozrávání banánů, můžete stonek zakrýt malým kouskem alobalu. Pokud vaše banány ještě nejsou zralé, neudělejte chybu, nevkládejte je do ledničky, může to způsobit, že budou černé.

3. Na udržení čerstvějšího mléka

Přidejte špetku soli do láhve čerstvého mléka a protřepejte. To by mělo prodloužit jeho životnost o několik dní. A pokud se obáváte, že mléko bude chutnat slaně, buďte si jisti, že množství soli je příliš malé na to, abyste to cítili.

4. Zabraňte tvrdnutí sušenek

Zůstanou sušenky, které jste upekli nebo koupili v obchodě, měkké a jedlé pouze den nebo dva?

Zabraňte vyschnutí tím, že je vložíte do vzduchotěsné nádoby s plátkem nakrájeného toastového chlebu abyste je udrželi v bezpečí

5. K zabránění hniloby jahod

Jahody jsou drahé a je třeba s nimi zacházet opatrně byla by jejich škoda. A jak víte velmi dobře, některé druhy ovoce v kartonu začínají hnít velmi, velmi rychle …. Abyste tomu zabránili, vykoupejte jahody v tomto vodní lázni. (1 díl bílého octa na 5 dílů vody).

6. K zabránění zhnědnutí jablek

Víte, jaké křehké jsou jablka, když už byly nakrájené na čtvrtiny, rychle změní odstín na hnědou. Abyste je ochránili před takovým osudem, držte je spolu s pružnou páskou.

7. Zachovat balík lupínků

Balení obecně není nejlepším řešením skladování, ale pokud nemáte jinou možnost, zkuste pomocí této techniky složit balíčky lupínků. Záhyby by je měly udržet déle křupavé.

8. Aby nedocházelo k plýtvání jogurtů, které mají blížící se datum spotřeby

Chystáte se za pár dní vyhodit několik jogurtů? Zmrazte jejich místo toho, abyste je vyhodili. Vložením dřevěné tyčinky můžete udělat lákavé mražené jogurty, které děti jistě milují. Zdravé a chutné

9. Záchrana chleba, který je již tvrdý

Nevyhazujte rohlíky, které jsou tvrdé – můžete litovat, že jste jednali příliš rychle! Nalijete trochu vody na chléb nebo rohlíky, které jsou několik dní staré, a dejte je do rúry.

Budú takové měkké jako tomu bylo v den, kdy jste ho koupili!

10. Zachovat zbytky čerstvých bylin

Často nepotřebujeme celé množství bylin, které jsme právě nasekali nebo nakoupili. Abyste se ujistili, že nevysychají a stanou se nepoužitelnými, můžete zbytek zmrazit v nádobě na kostky ledu, pokryté trochou olivového oleje. Když příště vaříte ryby nebo maso, roztaví jednu z těchto kostek!